tulip_festival_istanbul_2-th

جشنواره گل لاله استانبول,ترکیه

جشنواره ها و فستیوال های ترکیه همیشه مورد استقبال گردشگران تور ترکیه بوده است یکی از جذاب ترین جشنواره های استانبول جشنواره گل لاله استانبول, ترکیه است . جشنواره گل لاله ترکیه از آوریل ۲۰۰۶ آغاز شده است و تا به امسال دهمین سال است که بر گزار میشود اگر به این شهر سفر کنید امسال هم این جشنواره با همکاری شهرداری استانبول و هواپیمایی ترکیش ایرلاینز برگزار شد.

جشنواره گل لاله استانبول در ترکیه

Tulip Festival Istanbul Turkey

پارک امیرگان استانبول میزبان دائمی جشنواره لاله های استانبول یکی از جشنواره ها و فستیوالهای استانبول است اما در سایر نقاط شهر نیز مانند منازل افراد مشهور ترکیه ، این گلهای رنگارنگ به چشم میخورند . این جشنواره از آپریل ۲۰۰۶ آغاز شده و مردم ترکیه برای فرا رسیدن این جشنواره در سال بعد لحظه شماری می کنند .

Tulip Festival Istanbul
برخلاف تصورات رایج که تولد گل لاله را از هلند می دانند ، محل اصلی رویش گل لاله کشورهای ایران ، افغانستان و ترکیه ست . این گل ریشه در فرهنگ مردم ترکیه دارد و سالها بعنوان نماد استانبول از آن استفاده می شده است . اگر در فصل بهار به استانبول رفتید پیشنهاد میکنم بازدید از این گلهای رنگارنگ را از دست ندهید . در کنار این جشنواره گل لاله استانبول، نمایشگاههای نقاشی ، مجسمه سازی ، عکس ، شیشه کاری و اجرای موسیقی زنده برپاست . البته در این اماکن می توانید گل لاله نیز بخرید و یا نمادهایی از آن را تهیه کنید .
جشنواره های مختلفی که در این شهر برگزار می شود که برگرفته از فرهنگ و تاریخ و زیبایی ها و مواهب طبیعی این شهر است ، نیز در جذب گردشگر موثر است . از مهم ترین این جشنواره های استانبول نیز می توان به جشنواره خرید استانبول در اواخر خرداد و جشنواره گل لاله استانبول در نیمه اول اردیبهشت اشاره کرد .

تصاویر و عکس های جشنواره گل لاله استانبول,ترکیه

Tulip Festival Istanbul (1)
جشنواره گل لاله استانبول,ترکیه
Tulip Festival Istanbul (2)
جشنواره گل لاله استانبول,ترکیه
Tulip Festival Istanbul (3)
جشنواره گل لاله استانبول,ترکیه
Tulip Festival Istanbul (4)
جشنواره گل لاله استانبول,ترکیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

39 + = 41

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>